Wyczekiwana przez mieszkańców rewitalizacja parku w Szczodrem stała się faktem. Już w sobotę będziemy mogli zobaczyć jej efekty i przy okazji skorzystać z wielu dodatkowych atrakcji.

To właśnie na sobotę 9 listopada gmina zaplanowała bowiem uroczyste otwarcie parku w Szczodrem po rewitalizacji. Początek w samo południe.

Z tej okazji zaplanowaliśmy dużo atrakcji, zarówno dla dorosłych, jak i dzieci, m.in. projekcję krótkiego filmu historycznego, mini koncert smyczkowy, rekonstrukcję historyczną, przejażdżki dorożką, poczęstunek żurkiem prosto z kotła – zapowiadają organizatorzy.

Najmłodsi będą mogli skorzystać z bogatej oferty warsztatów rzemiosł dawnych i zabaw historycznych, w tym m.in. warsztatów czerpania papieru, mennicy średniowiecznej, stanowiska wikliniarza, warsztatów garncarskich i lepienia w glinie czy stanowiska kowala.

Szanowni Mieszkańcy, choć od kilu tygodni regularnie odwiedzacie park w Szczodrem, to w najbliższą sobotę tym bardziej…

Opublikowany przez Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński Wtorek, 5 listopada 2019


Do czterech razy sztuka

Park w Szczodrem otacza pozostałości neogotyckiego Pałacu Sybilli, wybudowanego pod koniec XVII wieku. W ramach rewitalizacji, powstały tam m.in. nowoczesne place zabaw, place i ścieżki edukacyjne, sportowe i wypoczynkowe, zrewitalizowano też nawierzchnię ścieżek parkowych. Pojawiły się również elementy małej architektury, czyli ławki, kosze czy leżaki.

Przypomnijmy, że wybór firmy, która zrewitalizuje park, przysporzył sporo problemów. O planach rewitalizacji parku w Szczodrem informowaliśmy już na początku maja ubiegłego roku, gdy gmina Długołęka podpisała umowę o dofinansowanie tego projektu. Pod koniec czerwca ogłoszono przetarg, który miał wyłonić wykonawcę tej inwestycji. Postępowanie zostało jednak unieważnione, bo nie wpłynęła żadna oferta. Fiaskiem zakończyły się także dwa kolejne przetargi.

W listopadzie 2018 roku ogłoszono czwarte postępowanie. Tym razem zainteresowanie było duże, bo swoje oferty złożyło aż 7 firm. Najtańsza z ofert opiewała na niespełna 5 mln 920 tys. złotych, najdroższa przekraczała 9 mln 763 tys. złotych. Gmina na realizację zamówienia miała przewidziany budżet w wysokości ponad 9 mln 640 tys. złotych.

Po analizie, dwie oferty zostały odrzucone, a spośród pozostałych jako najkorzystniejszą urzędnicy wybrali propozycję strzegomskiej spółki Granit, opiewającą na 7 732 433,90 złotych i zakładającą 60-miesięczny termin gwarancji na wykonane prace. I to z tą firmą podpisano kontrakt.

fot. facebook.com/BlonskiWojciech