W wyborach wójta gminy Długołęka zmierzy się czworo kandydatów. Przedstawiamy ich pomysły na zmiany w gminie i najważniejsze elementy programów wyborczych.

Jan Augustynowski kandyduje na wójta gminy Długołęka z Komitetu Wyborczego Wyborców Jan Augustynowski Koalicja Obywatelska. Zgodnie z informacjami na stronie Państwowej Komisji Wyborczej, ma 34 lata i mieszka w Domaszczynie.

Augustynowski jest twórcą portalu Investmap.pl, wcześniej pracował na stanowiskach menedżerskich w firmach z obszaru IT, nowych technologii, komunikacji i marketingu, a także zajmował się współpracą z inwestorami zagranicznymi i doradztwem biznesowym.

– Jestem społecznikiem, wolnościowcem i przedsiębiorcą. Cenię przede wszystkim odpowiedzialność i konsekwencję, ale też różnorodność, indywidualizm i oryginalność. Te cechy napędzają innowacyjność i kreatywność, które są motorem nowoczesnych gospodarek. Stoję na straży samorządów i decentralizacji kraju. Sprawy mieszkańców muszą być rozwiązywane na poziomie lokalnym, a nie poprzez ingerencję Państwa – mówi o sobie Jan Augustynowski.

>Sprawdź, jaki pomysł na Długołękę ma Jan Augustynowski

Wojciech Błoński ma 46 lat, mieszka w Wilczycach i w wyborach kandyduje z Komitetu Wyborczego Wyborców Wojciecha Błońskiego.

To były koszykarz, wychowanek Śląska Wrocław i reprezentant Polski. Od 2010 roku jest radnym w Radzie Miejskiej Wrocławia (należy do klubu radnych Rafała Dutkiewicza). Wcześniej był przewodniczącym Rady Osiedla Psie-Pole Zawidawie.

– Społecznik, filantrop, który nie lubi stać w blasku fleszy, jest za to człowiekiem czynu i ogromnej konsekwencji, zdobytej podczas wielu lat kariery sportowej. Wrażliwość na ludzkie sprawy naturalnie wprowadziła Błońskiego na drogę lidera społeczności lokalnej, a później do Rady Miasta Wrocławia. Najlepszym przykładem jest błyskawiczna reakcja podczas powodzi, kiedy to na miejscach zagrożonych, był wcześniej niż zobligowane służby, sam sfinansował transporty piasku na wały rzeki Widawy – czytamy na oficjalnej stronie Wojciecha Błońskiego na Facebooku.

>Sprawdź, jaki pomysł na Długołękę ma Wojciech Błoński

Iwona Agnieszka Łebek ma 47 lat i mieszka w Borowej. O stanowiska wójta ubiega się z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Iwony Agnieszki Łebek.

Łebek od 2000 roku jest wójtem Długołęki, wcześniej pracowała m.in. w Urzędzie Skarbowym w Oleśnicy, była radną gminy Długołęka i zastępcą wójta.

– Kilka zasad pomaga mi w pracy samorządowej i sprawia, że Długołęka osiąga sukcesy. Przede wszystkim – kochać i szanować ludzi. Zapomnieć o sobie, o realizacji własnych ambicji i aspiracji, a skoncentrować się na tym, co jest najważniejsze dla lokalnej społeczności. Nauczyć się rozmawiać i słuchać, nie bagatelizując żadnego głosu. Wprowadzam te zasady w zawodowe życie, ponieważ jestem przekonana, że gwarantują one sukces. Potwierdzeniem jest skuteczność moich działań – pisze o sobie Iwona Agnieszka Łebek.

>Sprawdź, jaki pomysł na Długołękę ma Iwona Agnieszka Łebek

Przemysław Poroszewski kandyduje na wójta z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Ma 31 lat i mieszka w Łozinie.

– Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej Wydziału Budownictwa. Prowadzę własną firmę budowlaną oraz wspieram prace na gospodarstwie rolnym rodziców. Ciężka praca jest dla mnie czymś normalnym – nie boję się wyzwań. Od ponad 12 lat jestem również czynnym strażakiem OSP Łozina. Niejednokrotnie miałem okazję nieść pomoc poszkodowanym w pożarach i wypadkach – nie tylko w naszej gminie – podkreśla Przemysław Poroszewski.

>Sprawdź, jaki pomysł na Długołękę ma Przemysław Poroszewski