Już w przyszłym roku w parku w Szczodrem pojawiają się place zabaw, ścieżki edukacyjne, a także leżaki i hamaki. Teren przejdzie bowiem gruntowną rewitalizację. Do całego przedsięwzięcia dołoży się Unia Europejska.

Gmina Długołęka właśnie podpisała umowę o dofinansowanie projektu „Rewitalizacja Parku w Szczodrem – rekreacyjne zagospodarowanie parku”.

– Celem projektu jest przywrócenie charakteru Parku Szczodre jako atrakcyjnego miejsca aktywnego wypoczynku dla mieszkańców Gminy Długołęka. W ramach projektu powstaną nowoczesne place zabaw, place i ścieżki edukacyjne, sportowe i wypoczynkowe, zostaną zrewitalizowane nawierzchnie ścieżek parkowych – tłumaczą urzędnicy.

Modernizację przejdzie także parking, pojawią się również elementy małej architektury, czyli ławki, kosze, leżaki, hamaki, tablice czy drogowskazy.

Całkowita wartość projektu to ponad 4 mln 554 tys. złotych, kwota dofinansowania to ponad 2 mln 981 tys. złotych, z czego niespełna 2 mln 611 tys. złotych to wkład unijny. Dodajmy, że rewitalizacja parku jest realizowana w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego.

– Dzięki otrzymanemu wsparciu w terminie od 29 czerwca 2018 roku do 30 sierpnia 2019 roku zrealizujemy kompleksową inwestycję, która przywróci właściwy charakter parku – zapowiadają urzędnicy.

Park w Szczodrem otacza pozostałości neogotyckiego Pałacu Sybilli, wybudowanego pod koniec XVII wieku. W połowie XIX wieku pałac przeszedł przebudowę, po której nazywano go Śląskim Windsorem. Po pożarze w 1945, został rozebrany praktycznie w całości. Od tego czasu popada w ruinę. Sam park to dziś bardzo popularne miejsce wśród wędkarzy, którzy chętnie łowią ryby w okolicznych stawach.

fot. Siloy, fotopolska.eu