W czwartek, podczas sesji rady gminy Długołęka, uchwała w sprawie rozwiązania Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długołęce została przyjęta. Za zagłosowało 13 rajców, 7 radnych było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosu.

Jak ostatnio informowaliśmy, planowane rozwiązanie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długołęce wzbudziło w naszej gminie sporo kontrowersji, a petycje przeciwko tym planom składali m.in. rodzice uczących się tam dzieci.

W czwartek 21 maja radni naszej gminy, po długiej dyskusji i odczytaniu stanowiska Rady Rodziców, przyjęli uchwałę w sprawie rozwiązania tej placówki z autopoprawką, wskazującą jako termin rozwiązania 31 sierpnia 2021 roku.

Autopoprawka to efekt porozumienia, do którego doszło we wtorek 19 maja.

Dialog jest podstawą do wypracowania najbardziej optymalnych rozwiązań w każdej dziedzinie funkcjonowania naszej gminy. Dziś miałem okazję spotkać się z Dyrektorem ZSP Długołęka Wojciechem Ciemierzewskim, Przewodniczącym Gminnej Komisji Oświaty, Ochrony Zdrowia i Opieki Społecznej Dariuszem Podymą, Panią Michaliną Leśniewską (NSZZ Solidarność Długołęka i przedstawiciel pracowników szkoły) oraz Martą Kołodziej (ZNP Długołęka oraz przedstawiciel pracowników przedszkola), podczas którego ustaliliśmy, że zasadne jest rozwiązanie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Długołęce i nastąpi 31 sierpnia 2021 roku – informował wójt naszej gminy Wojciech Błoński.

Jak zapowiadał Błoński, do tego czasu organ prowadzący, jak i władze szkoły dołożą wszelkich starań, by cały proces odbył się bez najmniejszego uszczerbku dla funkcjonowania placówki i uczących się tam dzieci oraz z poszanowaniem praw pracowniczych.

W rozmowach uczestniczyli również przedstawiciele rady rodziców szkoły podstawowej i przedszkola – zaznaczał wójt.

98049041 1884312395043088 8636982466919268352 n - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Długołęce zostanie rozwiązany. Uchwała przyjęta

Foto główne: Barry Zhou on Unsplash