Zwykła podstawówka, zwykła lekcja, niezwykła przygoda. Dzieci w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie miały okazję porozmawiać z himalaistą Adamem Bieleckim.

Adam Bielecki himalaista 225x300 - Himalaista Adam Bielecki odwiedził szkołę w Kiełczowie

Adam Bielecki fot. Wikipedia

Niby zwykła lekcja przyrody, a przerodziła w niezapomniane przeżycia. Na lekcji przyrody w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Kiełczowie, Pani Agnieszka Prokop – nauczycielka, opowiadała uczniom o himalaizmie, o akcji ratunkowej na Nanga Parbat i o wyprawie Polaków na K2. Uczniowie wykazali tak duże zainteresowanie, że Pani Agnieszka postanowiła podjąć temat również w innych klasach.

Dzieci zainteresowały się tematem i śledziły postępy polskiej ekipy w wyprawie. W końcu uczniowie podjęli decyzje, że napiszą listy do himalaistów, uczestników podróży na K2. Hasłem przewodnim listów było: #K2DLAPOLAKÓW, tym samym dzieci chciały wyrazić swoje wsparcie oraz dodać polskim himalaistom otuchy. Pani Agnieszka Prokop postanowiła wysłać prace dzieci na facebook’u do Adama Bieleckiego – jednego z uczestników wyprawy.

Niespodziewanie Adam Bielecki odczytał wiadomość i skontaktował się ze szkołą. Postanowił odbyć rozmowę wideo z dziećmi, w której opowiadał m.in. o górach, sprzęcie himalaisty czy temperaturze panującej w obozie pod szczytem. Niespodzianek nie było końca, ponieważ okazało się, że tematem zainteresował się dziennikarz z TVN24. Kilka dni po rozmowie z Bieleckim, zjawił się w szkole w Kiełczowie, aby nagrać reportaż o akcji #K2DLAPOLAKÓW. Zaczęło się od zwykłej lekcji, a skończyło na ogromnym zainteresowaniu. Dzieci chyba nie zapomną nigdy tych zajęć, a do tego dowiedziały się wiele o himalaizmie i to od samego eksperta. Jak widać nie taka nudna szkoła, jak niektórzy myślą.