Radni przyjęli uchwałę o wstępnej lokalizacji trzech przystanków komunikacji publicznej. Powstaną one w Kamieniu, Kiełczówku i Wilczycach.

W czwartek 23 stycznia radni gminy Długołęka przyjęli uchwałę w sprawie wstępnej lokalizacji przystanków komunikacyjnych na terenie gminy. Za uchwałą zagłosowało 18 radnych, jeden rajca wstrzymał się od głosu. Chodzi o trzy nowe przystanki autobusowe, które mają powstać przy drogach powiatowych, których zarządcą jest Powiat Wrocławski.

W Kamieniu przystanek planowany jest u zbiegu ulicy Bursztynowej i Kryształowej, w kierunku wsi Długołęka. W Kiełczówku nowy przystanek ma powstać przy ulicy Ziołowej, w obrębie rozbudowującego się osiedla przy ul. Szafranowej, Parkowej i Imbirowej, w kierunku wsi Wilczyce. Z kolei w Wilczycach obustronny przystanek ma powstać przy ulicy Wrocławskiej, w pobliżu zjazdu na działkę nr 47/1.

To wstępne lokalizacje, propozycje, przedkładane do zarządcy drogi, który na tej podstawie przeprowadzi wizje terenowe i określi możliwości techniczne zlokalizowania tam tych przystanków – tłumaczył podczas sesji Tomasz Kudyba, kierownik Wydziału Porządku Publicznego i Transportu w urzędzie gminy Długołęka.

Jak mówili podczas sesji radni, na realizację przystanków, od przyjęcia uchwały o wstępnej lokalizacji, potrzeba około roku.

O przystanki wnioskowali mieszkańcy

Wszystkie trzy lokalizacje to efekt wniosków mieszkańców Kamienia, Kiełczówka i Wilczyc.

O zlokalizowanie dodatkowego przystanku we wsi Kamień wnioskowali mieszkańcy ulicy Kryształowej, którzy ze względu na brak chodnika, który prowadziłby do przystanku zlokalizowanego około 250 metrów dalej, nie mają możliwości bezpiecznego korzystania z komunikacji publicznej – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Z kolei konieczność zlokalizowania przystanku w Kiełczówku wynika z faktu, że w bezpośrednim ulicy Topolowej silnie rozbudowuje się osiedle domków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej.

Z wnioskiem o zlokalizowanie obustronnego przystanku przy ulicy Wrocławskiej w Wilczycach wystąpiła radna gminy Długołęka oraz sołtys wsi Wilczyce, w związku z powstającym nieopodal osiedlem mieszkaniowym – tłumaczą autorzy uchwały.

I dodają, że utworzenie wszystkich nowych przystanków służyć ma zaspokojeniu potrzeb mieszkańców wskazanych miejscowości.

Zrzut ekranu 2020 01 23 o 14.44.31 - Będą trzy nowe przystanki w gminie Długołęka