To już pewne – nowym wójtem gminy Długołęka będzie Wojciech Błoński!

Znamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów wójta gminy Długołęka.

Zdecydowanym zwycięzcą okazał się Wojciech Błoński – zagłosowało na niego 8184 mieszkańców, co przełożyło się na 59,29% głosów. Iwona Agnieszka Łebek zanotowała wynik o przeszło 2,5 tys. głosów niższy (5619 – 40,71%). A to oznacza, że po ponad 18 latach Łebek pożegna się ze stanowiskiem.

Wojciech Błoński wygrał w Brzeziej Łące, Kiełczowie, Szczodrem, Mirkowie, Wilczycach, Piecowicach, Kątnej i Pruszowicach, a Iwona Agnieszka Łebek – w Długołęce, Borowej, Januszkowicach, Łozinie, Pasikurowicach, Węgrowie, Siedlcu i Bykowie.

Szczególnie wyraźnie przewaga Błońskiego była widoczna w Kiełczowie (zdobył tam ponad 87% wszystkich głosów), Brzeziej Łące (prawie 77,5% głosów) i Wilczycach (ponad 74,5%). Z kolei Iwona Agnieszka Łebek na bardzo mocne poparcie mogła liczyć w Borowej (prawie 78,5% głosów) i Łozinie (ponad 71%).

– Bardzo dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy w czasie II tury wyborów oraz ogromne zaufanie jakim mnie obdarzyliście. Wiem, że tylko ciężką pracą będę mógł udowodnić, że była to dobra decyzja. Dziękuję również Iwonie Agnieszce Łebek, która przez tak wiele lat piastowała funkcję Wójta w naszej Gminie. W czasie kampanii wyborczej pracowaliśmy niezwykle intensywnie i gwarantuję, że w trakcie kadencji 2018-2023 pokażemy pełną skuteczność – napisał na Facebooku Wojciech Błoński.

Kim jest nowy wójt gminy Długołęka?

Wojciech Błoński ma 46 lat, pochodzi z Kątnej, gdzie w przeszłości jego dziadek piastował funkcję sołtysa. Obecnie mieszka w Wilczycach.

To były koszykarz, wychowanek Śląska Wrocław i reprezentant Polski. Od 2010 roku jest radnym w Radzie Miejskiej Wrocławia (należy do klubu radnych Rafała Dutkiewicza). Wcześniej był przewodniczącym Rady Osiedla Psie-Pole Zawidawie.

– Społecznik, filantrop, który nie lubi stać w blasku fleszy, jest za to człowiekiem czynu i ogromnej konsekwencji, zdobytej podczas wielu lat kariery sportowej. Wrażliwość na ludzkie sprawy naturalnie wprowadziła Błońskiego na drogę lidera społeczności lokalnej, a później do Rady Miasta Wrocławia. Najlepszym przykładem jest błyskawiczna reakcja podczas powodzi, kiedy to na miejscach zagrożonych, był wcześniej niż zobligowane służby, sam sfinansował transporty piasku na wały rzeki Widawy – czytamy na oficjalnej stronie Wojciecha Błońskiego na Facebooku.

Przeczytaj, co Wojciech Błoński chce zmienić w Długołęce