Rusza budowa północnego odcinka wschodniej obwodnicy Wrocławia. Droga, która połączy Długołękę z Łanami, ma być gotowa pod koniec 2022 roku.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę północnego odcinka WOW rozstrzygnięto w połowie lutego, a potem przez 3 miesiące toczyły się formalności, niezbędne do sfinalizowania kontraktu. Umowa została podpisana w połowie maja. Jak zapowiada Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, konsorcjum Kobylarnia – Mirbud w lipcu przystąpi do wykonywania robót.

Na początku będą to prace przygotowawcze związane m.in. z wycinkami drzew i wytyczeniem geodezyjnym obiektu budowlanego w terenie – zapowiada Tymoteusz Myrda, członek zarządu Dolnego Śląska.

Planowany termin zakończenia prac przy tej inwestycji to listopad 2022 roku. Koszt całego przedsięwzięcia to 164,7 mln złotych.

WOW połączy Długołękę z Łanami

Nowy odcinek Wschodniej Obwodnicy Wrocławia rozpocznie się za skrzyżowaniem z ulicą Strachocińską we Wrocławiu (na którym jest już wybudowane rondo) i zostanie włączony do drogi krajowej nr 98 między Mirkowem i Długołęką.

Droga ma mieć niemal 10 kilometrów długości i po jednym pasie w obu kierunkach. Inwestycja zakłada również budowę czterech wiaduktów, trzech mostów, skrzyżowań, rond i dróg dojazdowych. 

–  Wzdłuż nowej, dziesięciokilometrowej trasy powstaną także m.in. chodniki, ścieżki rowerowe, a także nowe nasadzenia zieleni. To ważne, żebyśmy w tym trudnym czasie nie rezygnowali z istotnych dla regionu inwestycji. W ten sposób rozpędzimy ponownie dolnośląską gospodarkę – wylicza Tymoteusz Myrda.

Zrzut ekranu 2020 05 13 o 14.13.11 1024x370 - Za nieco ponad 2 lata pojedziemy północnym odcinkiem WOW?

W tym roku ruszyły również prace nad projektem południowej części obwodnicy. Docelowo cała trasa będzie zaczynać się w Bielanach Wrocławskich i prowadzić przez Żerniki Wrocławskie, Świętą Katarzynę, Siechnice, Łany, Kiełczówek, Kiełczów, do drogi krajowej nr 98. Cała trasa będzie gotowa w 2023 roku.

Foto główne: http://dw-lany-dlugoleka.pl