Przez najbliższy tydzień na trzech liniach autobusowych kursujących między Wrocławiem i miejscowościami Gminy Długołęka będą mogli przetestować nowoczesny autobus elektryczny MAN Lion’s City.

Nowy autobus ma rozpocząć kursy już w sobotę, 11 lutego. Pierwszego dnia będzie można przejechać się nim na trasie linii 904 kursującej między Wrocławiem a Łoziną. W kolejnych dniach testy będą odbywać się na liniach 911 (do Bielawy) oraz 914 (do Pruszowic) czyli liniach realizowanych w ramach wspólnego projektu transportowego z Wrocławiem i innymi gminami aglomeracji.

– Od dawna dobrze razem współpracujemy i ta akcja jest kolejnym tego dowodem. Razem możemy zdziałać więcej dla naszych mieszkańców – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Testowany MAN Lion’s City to przegubowy autobus o długości aż 18 metrów. Pasażerowie mogą skorzystać w nim z 40 miejsc siedzących wyposażonych m.in. w ładowarki USB. Pojazdem jednocześnie może podróżować nawet 120 osób.

Charakterystycznym elementem pojazdu jest zamontowany na dachu system bateryjny, oparty na technologii ogniw litowo-jonowych (NMC), w postaci 8 akumulatorów o łącznej mocy 640 kWh, który zasila dwa silniki centralne na drugiej i trzeciej osi autobusu.

– Ten elektryczny pojazd wyróżnia się swoim wyglądem i charakterem. Zapewniam, że każdy zwróci na niego uwagę. To prawdziwy król miejskiej dżungli. Jestem przekonana, że nasi pasażerowie docenią komfort podróży tym autobusem – komentuje Paulina Tyniec-Piszcz, dyrektor Wydziału Transportu Urzędu Miejskiego Wrocławia.