Jak informują przedstawiciele naszej gminy, sukcesem zakończyła się rewitalizacja parku w Siedlcu. Inwestycja pochłonęła ponad ćwierć miliona złotych.

O planach rewitalizacji parku w Siedlcu donosiliśmy jesienią ubiegłego roku. Na początku stycznia gmina Długołęka rozstrzygnęła przetarg na wykonawcę tej inwestycji – zwyciężyła oferta Zakładu Handlowo-Usługowego Arkadiusz Jaranowski, który zaproponował cenę nieco ponad 252 tys. złotych i 60 miesięcy gwarancji.

Teraz, jak informują przedstawiciele gminy, rewitalizacja parku w Siedlcu właśnie się zakończyła.

W parku w Siedlcu odbudowana została nawierzchnia o łącznej długości 150 metrów, przygotowano kable pod oświetlenie, a 120 drzew dostało „nowe życie” dzięki pielęgnacji i specjalistycznym cięciom redukcyjnym – wyliczają urzędnicy.

Inwestycja powstała przy udziale środków unijnych, które gmina uzyskała w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wysokość dofinansowania wyniosła ponad 106 tys. złotych.

Mamy nadzieję, że niebawem zobaczycie park na żywo, że zapełni się spacerowiczami i usłyszymy gwar ludzi. Obiecujemy, że spotkamy się na miejscu, jak tylko będzie to możliwe. Tymczasem musimy cierpliwie czekać w domach. Bardzo Was o to prosimy – apeluje gmina.

Dodajmy, że to kolejny park w naszej gminie, który odzyskał blask. Pod koniec ubiegłego roku otwarto bowiem zrewitalizowany park w Szczodrem.

Foto główne: Gmina Długołęka