Na terenie gminy Długołęka łączna liczba zakażonych koronawirusem to 20 osób. Ponad 100 osób przebywa w kwarantannie.

O kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w naszej gminy poinformowało Starostwo Powiatu Wrocławskiego. Wedle stanu na 5 lipca, na godzinę 17, w Długołęce było 20 zakażonych, a ponad 100 osób przebywało na kwarantannie.

20 przypadków koronawirusa w Długołęce

Przypomnijmy, w poniedziałek 23 marca pojawiła się informacja o pierwszych trzech potwierdzonych przypadkach koronawirusa w naszej gminie.O czwartej zakażonej osobie poinformowano w środę 25 marca.

Z kolei w poniedziałek 30 marca w południe starosta powiatu wrocławskiego podał, że w gminie Długołęka jest 5 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

O dwóch kolejnych przypadkach koronawirusa w naszej gminie poinformowano w czwartek 9 kwietnia. O kolejnych przypadkach koronawirusa w naszej gminie poinformowano w poniedziałek 20 kwietnia.

Z kolei we wtorek 21 kwietnia wójt gminy Długołęka poinformował, że liczba osób zakażonych koronawirusem w naszej gminie wzrosła do 10. O 3 kolejnych przypadkach poinformowano 5 maja, a o kolejnych – 11 i 21 maja. 17. przypadek potwierdzono 28 maja, 18. – 16 czerwca, a 19. – 24 czerwca.

Koronawirus na Dolnym Śląsku