Okres Świąt Bożego Narodzenia dobiega końca. Wielu mieszkańców myśli już o rozebraniu choinki. Gmina Długołęka w tym roku zorganizuje odbiór żywych choinek z poszczególnych miejscowości.

Jeżeli wybraliśmy żywą choinkę w doniczce, po rozebraniu drzewka warto pomyśleć o daniu mu drugiego życia. Doniczkową choinkę, o ile nie ma uszkodzonego systemu korzeniowego, możemy wkopać w swoim ogródku.

Inaczej sprawa wygląda z ciętymi choinkami. Drzewka te nie nadają się już do ponownego nasadzenia. Nie powinniśmy jednak wyrzucać ich wraz z innymi śmieciami. Jeżeli posiadamy kompostownik, drzewko można pociąć i umieścić w nim.

Osoby, które jednak będą chciały pozbyć się choinki z własnego domu, w tym roku mogą skorzystać z odbioru choinek zorganizowanego przez gminę. Świąteczne drzewka będą odbierane z posesji w dniach 6-10 lutego 2023 r.

Harmonogram odbiorów z poszczególnych miejscowości:

  • poniedziałek, 6 lutego – Ramiszów, Pasikurowice, Siedlec, Godzieszowa, Tokary, Łozina, Bierzye, Budziejowice, Łosice, Dąbrowica
  • wtorek, 7 lutego – Zaprężyn, Krakowiany, Węgrów, Skała, Jaksonowice, Michałowice, Kępa, Januszkowice, Dobroszów, Szczodre, Domaszczyn
  • środa, 8 lutego – Pruszowice, Bukowina, Bąków, Długołęka, Byków, Stępin, Borowa
  • czwartek, 9 lutego – Raków, Oleśniczka, Kątna, Bielawa, Brzezia Łąka, Pietrzykowice, Śliwice, Piecowice, Kamień
  • piątek, 10 lutego – Kiełczów, Wilczyce, Kiełczówek, Małe Wilczyce, Mirków