W niedzielę 4 listopada, w ponownym głosowaniu, wybierzemy wójta gminy Długołęka. Przybliżamy sylwetki i programy kandydatów, którzy powalczą o to stanowisko.

W pierwszej turze wyborów wójta gminy Długołęka najlepsze wyniki osiągnęli Wojciech Błoński (39,76%) i Iwona Agnieszka Łebek (35,49%). To właśnie tych dwoje kandydatów zmierzy się w niedzielę 4 listopada w drugiej turze głosowania.

Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21. Sprawdź, gdzie mieści się twój lokal wyborczy. Pamiętaj, że głosować możesz tylko tam, gdzie jesteś wpisany do rejestru wyborców. W lokalu wyborczym będzie ci potrzebny dokument ze zdjęciem, czyli np. dowód osobisty. Obwodowa komisja wyborcza sprawdzi, czy jesteś uprawniony do głosowania w tym obwodzie.

Aby twój głos był ważny, postaw znak „X” przy nazwisku wybranego kandydata. Jeżeli postawisz znak „X” przy nazwiskach obu kandydatów albo nie postawisz go wcale, twój głos będzie nieważny.

Kim są kandydaci na wójta gminy Długołęka?

Wojciech Błoński ma 46 lat, pochodzi z Kątnej, gdzie w przeszłości jego dziadek piastował funkcję sołtysa. Obecnie mieszka w Wilczycach.

To były koszykarz, wychowanek Śląska Wrocław i reprezentant Polski. Od 2010 roku jest radnym w Radzie Miejskiej Wrocławia (należy do klubu radnych Rafała Dutkiewicza). Wcześniej był przewodniczącym Rady Osiedla Psie-Pole Zawidawie.

– Społecznik, filantrop, który nie lubi stać w blasku fleszy, jest za to człowiekiem czynu i ogromnej konsekwencji, zdobytej podczas wielu lat kariery sportowej. Wrażliwość na ludzkie sprawy naturalnie wprowadziła Błońskiego na drogę lidera społeczności lokalnej, a później do Rady Miasta Wrocławia. Najlepszym przykładem jest błyskawiczna reakcja podczas powodzi, kiedy to na miejscach zagrożonych, był wcześniej niż zobligowane służby, sam sfinansował transporty piasku na wały rzeki Widawy – czytamy na oficjalnej stronie Wojciecha Błońskiego na Facebooku.

Przeczytaj, jaki pomysł na Długołękę ma Wojciech Błoński

Iwona Agnieszka Łebek ma 47 lat i pochodzi z Borowej. Od 2000 roku jest wójtem Długołęki, wcześniej pracowała m.in. w Urzędzie Skarbowym w Oleśnicy, była radną gminy Długołęka i zastępcą wójta.

– Kilka zasad pomaga mi w pracy samorządowej i sprawia, że Długołęka osiąga sukcesy. Przede wszystkim – kochać i szanować ludzi. Zapomnieć o sobie, o realizacji własnych ambicji i aspiracji, a skoncentrować się na tym, co jest najważniejsze dla lokalnej społeczności. Nauczyć się rozmawiać i słuchać, nie bagatelizując żadnego głosu. Wprowadzam te zasady w zawodowe życie, ponieważ jestem przekonana, że gwarantują one sukces. Potwierdzeniem jest skuteczność moich działań – pisze o sobie Iwona Agnieszka Łebek.

Przeczytaj, jaki pomysł na Długołękę ma Iwona Agnieszka Łebek.