Do przetargów na budowę ciągu pieszo-rowerowego i chodnika na terenie naszej gminy zgłosiło się po kilku chętnych. Wszystkie oferty przekraczały jednak kwoty założone przez urzędników, więc oba postępowania unieważniono.

Przypomnijmy, w lutym urząd gminy Długołęka ogłosił dwa przetargi. Pierwszy dotyczy budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż drogi powiatowej nr 1918D, który połączy miejscowości Długołęka i Kamień. Drugi z kolei obejmuje budowę chodnika wzdłuż drogi powiatowej nr 1920D, łączącego miejscowości Brzezia Łąka i Pietrzykowice.

W ubiegłym tygodniu poznaliśmy oferty złożone w obu postępowaniach. Do przetargu na na budowę ciągu pieszo-rowerowego między Długołęką a Kamieniem stanęło 6 zainteresowanych. Wszystkie oferty znacząco przekraczały założony przez urzędników budżet na to zadanie (828 tys. 800 zł brutto). We wtorek 25 lutego postępowanie zostało unieważnione.

Zrzut ekranu 2020 02 20 o 14.51.21 - Fiasko przetargów na nowy ciąg pieszo-rowerowy i chodnik w gminie Długołęka

Z kolei do budowy chodnika między Brzezią Łąką a Pietrzykowicami zgłosiło się 5 chętnych. Tu również oferty były o wiele wyższe niż kwota, którą urząd zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (1 mln 120 tys. zł brutto), więc i ten przetarg został unieważniony.

Zrzut ekranu 2020 02 20 o 14.54.14 - Fiasko przetargów na nowy ciąg pieszo-rowerowy i chodnik w gminie Długołęka

foto główne: Andrew Gook on Unsplash