Planowana budowa Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Piecowicach budzi wiele emocji, a mieszkańcy mają szereg pytań związanych z tą inwestycją. Okazja do uzyskania odpowiedzi nadarzy się już w środę 4 marca.

Jak już informowaliśmy,  budowa Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Piecowicach na gruntach Uniwersytetu Przyrodniczego budzi spore obawy i kontrowersje wśród mieszkańców. Niedawno donosiliśmy, że mieszkańcy naszej gminy domagają się odpowiedzi na szereg pytań związanych z tą inwestycją, a także ze zmianą przeznaczenia gruntów należących do wrocławskiej uczelni.

Okazja do uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania nadarzy się już w środę 4 marca podczas spotkania informacyjnego, które zacznie się o godzinie 18 w świetlicy w Piecowicach przy ulicy Stawowej.

Niepokoją Was plany odnośnie lokalizacji Centralnej Oczyszczalni Ścieków w naszej gminie? Boicie się smrodu i jeżdżących szambiarek w swojej okolicy? A może wręcz przeciwnie – cieszycie się, że w końcu ten „śmierdzący problem” ma zostać kompleksowo rozwiązany, ale chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej? – czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia.

Swoją obecność na spotkaniu zapowiedział wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński, pracownicy urzędu uminy, Zakładu Usług Komunalnych, a także pomysłodawczyni spotkania – sołtys Alina Skowron.

Centralna Oczyszczalnia Ścieków wzbudza w ostatnim czasie spore emocje społeczne. Co zrozumiałe, różne pogłoski i plotki rozpalają umysły. Warto więc zasięgnąć informacji bezpośrednio u źrodła, jakie plany są urzędników i w jaki sposób chcą zabezpieczyć komfort życia okolicznych mieszkańców – nie tylko Piecowic, ale także Kiełczowa, Kamienia i Bielawy – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Foto:Marcin Jozwiak on Unsplash